کشور فرانسه چگونه کشوری است؟

 

کشور فرانسه، یکی از زیباترین و البته متمدن ترین کشورهای جهان می باشد که در غرب قاره اروپا واقع شده است. این کشور سومین کشور پهناور دنیا بوده و دومین کشور پرجمعیت قاره اروپا پس از آلمان است. فرانسه، جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که سالانه میزان تولید ناخالصی ملی بالایی دارد. بنابراین می توان این کشور را یک کشور قدرتمند از لحاظ سیاسی و اقتصادی دانست. سالانه مهاجران زیادی از کشورهای قاره آسیا و آفریقا برای یافتن زندگی بهتر به این کشور مهاجرت می کنند. در نتیجه می توان این کشور را یک کشور مهاجرپذیر دانست. در ادامه می خواهیم به معرفی بهتر کشور فرانسه، پایتخت و مردمان آن بپردازیم.

معرفی کامل کشور فرانسه

 فرانسه کشوری است که در غرب قاره اروپا واقع شده با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا و آندورا مرز زمینی مشترک دارد. اقیانوس اطلس از سمت غرب، کانال مانش از سمت شمال و دریای مدیترانه از سمت جنوب این کشور را فرا گرفته اند. داشتن مرزهای زمینی و آبی متعدد و پهناور سبب رونق هر چه بیشتر اقتصاد در کشور فرانسه شده اند. زیرا این کشور از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی در قاره اروپا برخوردار است. در آخرین سرشماری صورت گرفته در این کشور، جمعیت آن 65 میلیون نفر ذکر شده است. البته با توجه به پهناور بودن این کشور می توان تراکم جمعیت آن را کم دانست. فرانسه دارای حکومت نیمه متمرکز نیمه ریاستی جمهوری است.

 

فرانسه

 

 فرهنگ و تاریخ فرانسه

کشور فرانسه، از آن کشورهایی است که هر فردی با هر سلیقه و علاقه ای می تواند یک زندگی رویایی و کامل در آن داشته باشد. مهم نیست شما طرفدار مد و فشن هستید و یا به تاریخ، هنر و ادبیات علاقه دارید. در هر صورت این کشور با کمال میل و آغوش باز پذیرای شما خواهد بود. تاریخ و فرهنگ کشور فرانسه یکی از غنی ترین تاریخ ها است. انقلاب کبیر فرانسه و سلسله های متعدد و قدرتمندی که بر این کشور حکومت کرده اند خود گویای همه چیز هستند.

آیا می دانید کشور فرانسه چگونه کشوری است؟ طبیعت این کشور، جزء زیباترین و بکرترین طبیعت ها در کل جهان است. می توانید در فرانسه هم در کوه های آلپ به کوهنوردی بپردازید و هم در کنار ساحل از آفتاب درخشان لذت ببرید. از مهم ترین ویژگی های این کشور می توان به توسعه یافته بودن همه شهرهای آن اشاره کرد. یعنی سطح کیفیت زندگی در همه شهرهای این کشور بالا است و تمام مردم آن به یک اندازه خدمات دریافت می کنند.

 

فرهنگ مردم فرانسه

پاریس، پایتخت زیباترین پایتخت جهان

مگر می شود از کشور فرانسه گفت و از پایتخت زیبای آن حرف نزد؟ پاریس، پایتخت فرانسه است که جزء زیباترین و معروف ترین پایتخت های جهان محسوب می شود. پاریس هم از لحاظ سیاسی و هم از لحاظ ادبی، فرهنگی، هنر، مد و تاریخ نقش کلیدی در کشور فرانسه دارد. این شهر در طول تاریخ، شاهد جنگ ها، نبردها و انقلاب های فراوانی بوده است.

پاریس محل زادگاه بسیاری از هنرمندان، ادیبان و نویسندگان مشهور فرانسوی می باشد. برج ایفل، معروف ترین جاذبه گردشگری شهر پاریس است که سالانه بیش از 90 میلیون گردشگر را به این کشور جذب می کند. بسیاری از مکان های تاریخی مهم، موزه ها و گالری های هنری این کشور در پاریس واقع شده اند.

قوانین کشور فرانسه

 کشور فرانسه را می توان یکی از قانون مدار ترین و سخت گیرترین کشور های اروپایی دانست. این کشور در تمام حوزه های مربوط به خود دارای قوانین سفت و سختی است که تمام شهروندان این کشور موظف به رعایت آن ها هستند. شکستن قوانین و عدم رعایت آن ها می تواند با مجازات سنگینی از سوی حکومت این کشور همراه باشد. در واقع این ویژگی قانون مداری می باشد که کشور فرانسه را به یکی از با انضباط ترین و امن ترین کشورهای اروپا تبدیل کرده است. فرانسه کمترین میزان جرم و جنایات را با توجه جمعیت بالای خود دارد. بنابراین می توانید از بابت داشتن زندگی آسوده و ایمن در این کشور مطمئن باشید.

شهرهای توریستی مهم کشور فرانسه کدامند؟

از پاریس که پایتخت کشور فرانسه است بگذریم، این کشور شهر های مهم بسیاری دارد که هر کدام دارای جایگاه بسیار ویژه یا در این کشور هستند. مارسی، دومی شهر پرجمعیت فرانسه بعد از پاریس است که دومین بندر بزرگ دریای مدیترانه در فرانسه می باشد. بنابراین مارسی یکی از شهرهای اقتصادی مهم فرانسه محسوب می شود.

لیون، سومین شهر پرجمعیت فرانسه است که به قطب علم دانش این کشور مشهور می باشد. زیرا این شهر بیشتری تعداد دانشجو را در میان تمام شهرهای فرانسه دارد. دانشجویان بین المللی زیادی در دانشگاه های معتبر این شهر مشغول تحصیل هستند. از شهرهای مهم دیگر این کشور می توان به لیل، نانسی، مون پلیه، استراسبورگ، تولوز، گرونوبل، نانت و ... اشاره کرد.

 

فرانسه

فرهنگ، آداب و رسوم مردم فرانسه

مردم کشور فرانسه یکی از هنر دوست ترین و بافرهنگ ترین مردمان جهان هستند که از این نظر شباهت زیادی با ایرانیان دارند. فرهنگ، ادبیات، هنر و مد در این کشور همواره حرف اول را می زنند. مردم این کشور دارای آداب و رسوم قدیمی و اصیل بوده و همواره بر اجرای این آداب و رسوم اصیل خود تاکید دارند. هنرمندان، نقاشان، نویسندگان، شاعران و مجسمه سازان نزد مردمان این کشور از احترام بسیار ویژه ای برخوردار هستند. کشور فرانسه، بیشترین سرانه مطالعه را در کشورهای اروپایی دارد. بنابراین کتابخوانی را می توان یکی از کارهای روزمره مردم فرانسه دانست. غذا و آشپزی نیز در فرهنگ مردم فرانسه بسیار مهم است. به همین دلیل آشپزی فرانسوی تا این حد در جهان مشهور می باشد.

جاذبه های گردشگری مهم کشور فرانسه

تنوع جاذبه های گردشگری در کشور فرانسه بی نظیر است. به همین دلیل سالانه توریست های زیادی به سمت این کشور روانه می شوند. از جاذبه های مهم تاریخی و هنری این کشور می توان به موزه لوور، کلیسای نوتردام، برج ایفل، کلیسای جامع ریمز، کاخ ورسای و... اشاره کرد. مکان های طبیعی و دیدنی این کشور نیز کم نیستند. کوه های آلپ، جزیره مونت سل میشل، تل شنی پیلا، صخره های اترتات و سواحل دریای مدیترانه از جاذبه های طبیعی کشور فرانسه می باشند.

 

معرفی کامل کشور فرانسه | پویش تراول معرفی کامل کشور فرانسه | پویش تراول

ارسال دیدگاه

Post comments
با کارشناسان ما در تماس باشید