اقامت دائم اسپانیا

اخذ اقامت دائم اسپانیا | پویش تراول

کشوراسپانیا، در جنوب غربی اروپا، به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت در جهان شناخته شده است. این کشور با داشتن مناظر باشکوه، کیفیت عالی زندگی، تاریخ غنی و فرهنگ و سنت‌های منحصر به فرد تحسین همگان را برانگیخته است. اسپانیا عضو اتحادیه اروپا، منطقه یورو و پیمان شینگن بوده، و یکی از مهم‌ترین اقتصادهای اروپا را دارد. همچنین عضو سازمان ملل متحد،OECD  و ناتو نیز است.

این کشور توسعه یافته با سیزده اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی و داشتن سطح استانداردهای زندگی با دهمین رتبه بندی دارای بالاترین شاخص کیفیت زندگی در جهان است.

 

ثبت درخواست مشاوره

دریافت مشاوره اخذ اقامت اسپانیا

دریافت خدمات مشاوره می‌تواند نگاهی عینی و واقعی از مهاجرت به شما بدهد. مشاوره با یک مشاورحرفه‌ای مهاجرت به شما این امکان را می‌دهد که بدون اشتباه روند درخواست ویزای طلایی را طی کنید.

مشاوران ما بخوبی تمامی مقررات و استانداردها را می‌دانند، ومی‌توانند بخش‌های گیج کننده مهاجرت را برای شما توضیح دهند.

کارشناسان و مشاوران پویش تراول با اطلاع از تمامی راه‌های قانونی، تلاش می‌کنند تا درخواست مهاجرت شما شانس بیشتری برای تایید داشته باشد و در تمامی مراحل از شما پشتیبانی می‌کنند.

 

اقامت دائم اسپانیا

اقامت دائم اسپانیا، ویزای است که برای یک تبعه غیر اتحادیه اروپا که قصد سرمایه‌گذاری قابل توجهی در املاک و مستغلات اسپانیا دارد، صادر می‌شود.

در اقامت طلایی، سرمایه‌گذار مجبور نیست در آزمون‌های زبان شرکت کند. علاوه بر این آنها ملزم به زندگی در اسپانیا نیز نیستند.

دارنده ویزای گلدن، پس از گذشت 10 سال اقامت دائم، می‌تواند از طریق فرآیند تابعیت برای شهروندی اسپانیا درخواست دهد، مشروط بر اینکه معیارهای خاصی رعایت شود.

نکته حائز اهمیت در اخذ اقامت دائم از طریق ویزای گلدن اسپانیا در مقایسه با اقامت دائم کشورهای همچون کانادا و انگلیس، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که دارنده ویزا در صورتی که اقامت دائم دریافت کرده باشد، می‌تواند سرمایه گذاری خود را باز پس گیرد.

اقامت طلایی اسپانیا به خصوص برای ایرانیان که قصد دارند، اهداف شغلی یا زندگی خود را در اروپا دنبال کنند، یک گزینه عالی است. گلدن ویزا به دارنده و اعضای خانواده آنها اجازه اقامت، تحصیل و کار در اسپانیا و همچنین دسترسی بدون ویزا به منطقه شینگن را ارائه می‌دهد.

اخذ اقامت دائمی اسپانیا از طریق خرید ملک

چندین گزینه سرمایه گذاری در برنامه اقامت دائم اسپانیا وجود دارد. اما در بیشتر موارد، اقامت دائم اسپانیا برای شخصی صادر می‌شود که در این کشور املاک و مستغلات خریداری کند. از طرفی خرید ملک مستلزم کمترین میزان سرمایه گذاری است.

سرمایه گذار باید در اسپانیا املاک و مستغلات به ارزش حداقل 500000 یورو خریداری کند. املاک و مستغلات می‌تواند یک یا چند واحد باشد، که ارزش کلی آن کمتر از 500000 یورو نباشد.

در این نوع سرمایه گذاری، چنانچه اعضای خانواده فرد سرمایه گذار نیز درخواست اخذ اقامت داشته باشند، مبلغ سرمایه‌گذاری افزایش نمی‌یابد. ضمنا سرمایه‌گذار می‌تواند ملک را اجاره داده و پس از اخذ اقامت دائم آن را بفروشد.

 

مزایای اقامت دائم اسپانیا

اقامت اسپانیا

دارنده ویزای گلدن و اعضای خانواده‌اش اجازه اقامت دریافت خواهند کرد که به آنها امکان زندگی در اسپانیا را می‌دهد.

سفر بدون ویزا به کشورهای شینگن

ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا اجازه می‌دهد، دارنده آن و اعضای خانواده‌اش آزادانه هر شش ماه یکبار به مدت 90 روز در منطقه شینگن سفر کنند.

دسترسی به آموزش و بیمه مراقبت‌های بهداشتی اروپایی

فرزندان حق تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های اسپانیا اعم از دولتی و خصوصی را دارند. همچنین تمام اعضای خانواده می‌توانند خدمات پزشکی با کیفیت را در کلینیک‌های کشورهای شینگن دریافت کنند.

کار و تجارت در اسپانیا

اقامت دائم به شما اجازه زندگی و کار در اسپانیا را می‌دهد. بعبارتی یک سرمایه‌گذار و خانواده او می‌توانند مجوز کار در اسپانیا را دریافت کرده و در تمامی حوزه شینگن درآمد کسب کنند.  

 

کدامیک از اعضای خانواده می‌توانند اقامت دائم اسپانیا دریافت کنند؟

اقامت دائم همچنین به دارنده این امکان را می‌دهد که برای همسر و افراد زیر 18 سال که تحت تکفل هستند مجوز اقامت دریافت کند. همچنین ممکن است برای افراد بالای 18 سال که هنوز از نظر اقتصادی به متقاضی وابسته هستند و واحد خانوادگی مجزای خود را ندارند، مجوز درخواست شود. همچنین اگر والدین متقاضی به او وابسته باشند، ممکن است اقامت شامل آنها نیز شود.

به طور خلاصه، اعضای خانواده که می‌توانند شامل شوند عبارتند از:

سرمایه گذار (سن بالای 18 سال، قادر به تایید قانونی بودن درآمد، بدون سابقه کیفری، بدون بدهی در اسپانیا، دارای بیمه‌نامه درمانی خصوصی یا دولتی)

همسر (در قالب یک سند رسمی ثبت شده یا یک ازدواج توافقی ثبت نشده)

فرزندان زیر 18 سال

فرزندان بالای 18 سال (در صورتی که به دلیل شرایط سلامتی یا روانی وابسته به فرد متقاضی باشند، برای آنها نیز  ویزا صادر می‌شود.)

والدین (بدون محدودیت سنی، از نظر مالی به هر یک از همسران وابسته باشد)

شهروندی اسپانیا

یک سرمایه گذار در ملک می‌تواند با اخذ تابعیت، شهروند اسپانیا شود.

برای دریافت شهروندی اسپانیا متقاضیان بزرگسال باید حداقل 10 سال در کشور اسپانیا زندگی کرده باشند.

فرزندان خردسال شهروندان اسپانیایی بطور خودکار حق شهروندی اسپانیا را دارند.

اگر حداقل یکی از والدین شهروند اسپانیا باشد، یک کودک در بدو تولد می‌تواند تابعیت اسپانیا را دریافت کند.

طبق قوانین اسپانیا، نوزادی که در اسپانیا بدنیا می‌آید در بدو تولد تابعیت اسپانیا دریافت نمی‌کند، اما بعد از یک سال زندگی شهروند اسپانیا بحساب می‌آید.

فرآیند درخواست اقامت دائم اسپانیا

روند دریافت اقامت دائم اسپانیا نسبتاً ساده است. در اینجا خلاصه‌ای سریع از مراحل ضروری گفته شده است.

مرحله 1: ابتدا باید ملکی به ارزش 500000 یورو خریداری کنید. تیم کارشناسان پویش تراول می‌توانند به شما در ارزیابی گزینه‌های سرمایه گذاری کمک کنند.

مرحله 2:  پس از خرید ملک، درخواست ویزای خود را آماده و ارسال ‌کنید.

مرحله 3 : در این مرحله، شما از اسپانیا دیدن می‌کنید تا اطلاعات مورد نیاز را به مقامات ارائه دهید. این بخش از فرآیند معمولاً حدود دو ماه طول می‌کشد تا تکمیل شود.

مرحله 4:  مرحله نهایی فرآیند درخواست، منتظر نتیجه بررسی‌های مرجع است. پروسه تایید یا رد معمولا حدود 20 روز طول می‌کشد.

مرحله 5 : اقامت دائم اسپانیا خود را دریافت و از مزایای آن بهره مند شوید.

 

مدارک مورد نیاز برای اقامت دائم در اسپانیا

برای درخواست ویزای اقامت، علاوه بر فرم درخواست، مدارک خاصی نیز لازم است:

 1. پاسپورت معتبر که حداقل یک سال اعتبار داشته و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 2. مدرکی که تأیید کند بودجه کافی برای پوشش زندگی در طول مدت معین وجود دارد.
 3. مدرکی که تأیید می‌کند تحت پوشش بیمه درمانی هستید.
 4. تاییدیه تحصیل فرزندان شما(در صورت وجود)
 5. سوابق پلیس، ثابت می‌کند که شما سابقه جنایی ندارید. سوابق باید ظرف سه ماه قبل از درخواست صادر شوند.
 6. هرگونه اسناد اضافی مربوط به سرمایه گذاری یا خرید ملک، این گواهی باید شامل مبلغ خرید (حداقل 500000 یورو) باشد.

"همه این مدارک باید به اسپانیایی ترجمه و قانونی شوند."

 

 افتتاح حساب بانکی و دریافت شماره NIE

شماره NIE اسپانیایی یک شماره شناسایی مالیاتی است که برای بسیاری از فعالیت‌های مربوط به سیستم مالیاتی اسپانیا یا املاک و مستغلات استفاده می‌شود. هنگام پرداخت مالیات، خریدهای رسمی و انجام سایر فعالیت‌های قانونی یا رسمی استفاده می‌شود. شماره NIE برای همه اتباع خارجی که دارای فعالیت مالی، حرفه‌ای یا اجتماعی در اسپانیا هستند اجباری است. بهتر است در اسرع وقت یک شماره NIE داشته باشید حتی اگر نیازی به اقامت دائم نباشد.

دارنده گلدن ویزا می‌تواند براحتی در تمامی بانک‌های کشورهای حوزه شینگن حساب باز کند. 

 

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

 یکی از مناسب‌ترین روش‌های اقامت برای افراد مستقل از نظر مالی جهت زندگی در اتحادیه اروپا اخذ مجوز اقامت از طریق تمکن مالی است.

افرادی که درآمد بالا در کشور خود دارند، برای زندگی راحت در اتحادیه اروپا کافی است بعنوان متقاضی تمکن مالی در اتحادیه اروپا درخواست دهند. این نوع اجازه اقامت اتحادیه اروپا توسط چندین کشورشرکت کننده در پیمان شینگن از جمله اسپانیا صادر می شود.

اثبات تمکن مالی باعث می‌شود متقضای و تمام افراد خانواده ایشان بتوانند اقامت این کشور را بدست آورند.

نکته مهم این است که، دارندگان اقامت از طریق تمکن مالی اجازه کار در کشور اسپانیا را ندارند. آنها می توانند صاحب یک کسب و کار شوند ولی نمی‌توانند در آن موقعیت پولی و مالی داشته باشند، زیرا درآمد باید از کشور دیگری تامین شود. از این رو متقاضی می‌بایست دیگران را برای مدیریت کسب و کارش استخدام کند.

یکی دیگراز ویژگی‌های این نوع اقامت برای افراد با تمکن مالی این است که اعضای خانواده متقاضی اصلی می‌توانند مجوز اقامت خود را حفظ کنند، حتی اگر متقاضی اقامت خود را رها کرده و کشوراسپانیا را ترک کند.

 

مزایا اقامت از طریق تمکن مالی

 

 • دسترسی کامل به سبک زندگی اروپایی

آموزش کودکان در مدارس و دانشگاه‌های محلی، مراقبت‌های پزشکی با کیفیت بالا، دریافت گواهینامه رانندگی اروپایی و موارد دیگرمانند سفر در منطقه شینگن بدون ویزا

 • بدون حداقل سرمایه گذاری

برای شرکت در برنامه، نیازی به سرمایه گذاری یا خرید ملک با مبلغ مشخصی ندارید

 • اجازه اقامت برای کل خانواده

همسر، فرزندان خردسال و والدین وابسته سالخورده شما می توانند کارت اقامت اسپانیا دریافت کنند

 • اجازه کار پس از 1 سال

پس از 1 سال اقامت در اسپانیا برای این اجازه اقامت، می‌توانید برای اجازه کار در اسپانیا درخواست دهید و به دنبال کار باشید

 • مسیر اقامت دائم و تابعیت اسپانیا

بعد از 5 سال می‌توانید برای اقامت دائم اسپانیا اقدام کنید و بعد از 10 سال می‌توانید برای شهروندی و پاسپورت اسپانیا اقدام کنید

 

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

مشاوره با متخصص مهاجرت در مورد ارزیابی شانس اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی بهمراه  امضای توافقنامه.

جمع آوری مدارک لازم، پرکردن پرسشنامه و فرم ها، ترجمه و قانونی سازی.

دریافت شماره شناسایی و مالیات – NIE (شماره شناسایی خارجی)

افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

اجاره یا خرید املاک

در صورت نتیجه مثبت، پاسپورت متقاضی با نمایش ویزای اقامت اسپانیا نوع D اعطا می شود که به متقاضی حق ورود به اسپانیا و دریافت کارت اقامت را می‌دهد.

عزیمت به اسپانیا و ارائه بسته ای از مدارک برای اجازه اقامت به اداره پلیس در اسپانیا.

دریافت کارت اقامت اسپانیا (اسپانیا کارت شناسایی) 

پس از یک سال زندگی در این کشور دارندگان اجازه اقامت موقت می‌توانند برای دریافت حق کار و راه اندازی کسب و کار خود در اسپانیا اقدام کنند.

 

الزامات اقامت تمکن مالی:

 

 1. درآمد قانونی در خارج از کشور اسپانیا برابر یا بالاتر از حداقل سطح تعیین شده باشد. ( بطور متوسط از 1500 تا 3000 یورو برای هر فرد. بدون احتساب هزینه اجاره و بیمه درمانی)
 2. پس اندازهایی که به فرد متقاضی و خانواده اش اجازه می دهد بدون کمک دولت برای تمام مدت اعتبار اجازه اقامت که در ابتدا برای یک سال صادر می شود . زندگی کنند (بطور متوسط مبلغ 15000 تا 25000 یورو برای متقاضی اصلی و 6500 تا 10000 یورو برای هر عضو خانواده )
 3. اثبات دانش زبان محلی در سطح پایه (یک سطح پایه که به شما امکان دهد کارهای روزمره خو د را به زبان محلی انجام دهید)
 4. بیمه درمانی جامع (معمولا 100 تا 300 یو.رو برای هر فرد در ماه هزینه دارد)
 5. خرید یا اجاره مسکن (با حداقل قیمت اجاره در مساحت معین
 6. بیش از 183 روز در سال در این کشور اقامت داشته باشند
 7. نبایست شهروند یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا باشند
 8. عدم نقض ویزا اتحادیه اروپا و ممنوعیت ورود به هیچ کشور اتحادیه اروپا
 9. سابقه کیفری نداشته باشند
 10. عدم ابتلا به هیچ گونه بیماری خطرناک اجتماعی مانند HIV یا سل

 

 

 

مدارک مورد نیاز جهت ارائه تمکن مالی

 1. تاییدیه اسنادی مبنی بر میزان و قانونی بودن منبع درآمد یک فرد مستقل از لحاظ مالی و اقتصادی (اظهار نامه مالیاتی، قرارداهای کاری، گواهی بازنشتگی، اسناد شرکت، صورت حساب بانکی، و کارگزاری)
 2. تایید رابطه اعضای خانواده با متقاضی (گواهی ازدواج، تولد، فرزند خواندگی)
 3. اثبات مالکیت ملک
 4. بیمه نامه پزشکی
 5. گواهی مهارت زبان.
 6. گذرنامه معتبر
 7. عکس

مقامات مهاجرت ممکن است مدارک دیگری نیز بخواهند. بعنوان مثال یک درخواست نامه که توضیح دهد چرا متقاضی میخواهد در کشور اسپانیا زندگی کند یا مدارکی در مورد تحصیل فرزندانشان را تقاضا کنند.

تمامی مدارک باید به زبان اسپانیای ترجمه رسمی شده و مورد تایید کنسولگری باشند.

 

نحوه تمدید اقامت از طریق تمکن مالی

اجازه اقامت از طریق تمکن مالی معمولا به مدت یک سال صادر می‌شود. اگر چه در برخی موارد می تواند برای دو سال صادر شود. پس از گذشت 5 سال اجازه اقامت دائم صادر میشود. همچنین پس از گذشت 7 الی 10 سال می‌توان برای شهروندی اقدام کرد

درآمد ماهیانه:

2148 یورو برای  متقاضی

537 یورو برای اعضای خانواده

پس‌انداز:

25816 یورو برای متقاضی

6454 یورو برای اعضای خانواده

 سطح درآمد توسط ضریب چند منظوره کل درآمد در اسپانیا  IPREM تعیین می شود. (IPREM:Indicador Público de Renta de Efectos Múltiples)

IPREM  شاخصی است که در اسپانیا به عنوان معیاری برای ارائه کمک، یارانه یا مزایای بیکاری استفاده میشود.

برای دریافت اجازه اقامت در اسپانیا از طریق تمکن مالی، متقاضی باید استقلال مالی خود و در دسترس بودن وجوه به میزان حداقل 400% IPREM برای متقاضی اصلی و + 100% IPREM برای هر عضو بعدی خانواده در ماه تایید کند.

اخذ اقامت دائم اسپانیا | پویش تراول اخذ اقامت دائم اسپانیا | پویش تراول

می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه بپرسید

Post comments
comment
درود بر شما پروسه اقامت طلایی چقدر زمان میبره

3 ماه قبل

با کارشناسان ما در تماس باشید