اجاره ملک در اسپانیا

اجاره ملک در اسپانیا | پویش تراول

اسپانیا کشوری بسیار محبوب برای خرید و اجاره ملک است. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که صاحبان املاک با هدف اقامت توریستی (کوتاه مدت) و اجاره بلند مدت تحت تأثیر قوانین مختلف در مورد اجاره ملک در اسپانیا تصمیم خواهند گرفت. این قوانین و مقررات جنبه های مختلفی از جمله مدت قراردادها، حداقل شرایط مورد نیاز برای اجاره املاک، سپرده ها، تعهدات مالیاتی، ثبت خانه های گردشگری و غیره را تحت تاثیر قرار می دهد.

اولین چیزی که در هنگام اجاره ملک در اسپانیا باید در نظر گرفت این است که برای مدت کوتاه یا طولانی مدت باشد، زیرا مقررات متفاوتی برای هر یک از این موقعیت ها اعمال می شود.

در اسپانیا، اجاره کوتاه مدت فقط برای اهداف تفریحی و کاری مجاز است. از سوی دیگر، قراردادهای اجاره بلندمدت برای استفاده منظم در نظر گرفته شده است که در آن ملک به عنوان یک خانه عمل می کند. قوانین اجاره ملک در اسپانیا برای این دو قرارداد متفاوت است. اجاره بلند مدت تابع قوانین ملی اسپانیا است، اما اجاره های کوتاه مدت (توریستی) تابع قوانین منطقه ای است. این بدان معناست که قوانین مربوط به اجاره کوتاه مدت یک ملک بسته به اینکه ملک شما در اندلس، والنسیا یا آستوریاس واقع شده باشد متفاوت است.

 

ثبت درخواست مشاوره

درخواست مشاوره اجاره خانه یا آپارتمان

اگر نمی دانید چگونه خانه یا آپارتمان در اسپانیا اجاره کنید، یا اینکه چگونه ملک خود را در اسپانیا اجاره دهید.

می توانید با کارشناسان ما در پویش تراول تماس بگیرید، آنان به تمام سوالات شما پاسخ می دهند. مشاوران و کارشناسان ما اطلاعاتی در مورد فرآیند اجاره و قوانینی که ممکن است در کشور ایبری (اسپانیا) با آنها روبرو شوید، و همچنین استانداردهای قراردادهای اجاره و سپرده‌ها، الزامات و اسناد اجاره، و نحوه راه‌اندازی خدمات شهری را برای شما شرح خواهند داد.

قوانین اجاره ملک در اسپانیا

 

قانون اجاره‌های بلند مدت 

قانون تنظیم اجاره های بلندمدت در اسپانیا به اجاره ملکی اشاره دارد که هدف آن تامین نیازهای مسکن دائمی مستاجر است. طبق آخرین اصلاحیه در مارس 2019 در قوانین اجاره املاک در اسپانیا، حداقل مدت قرارداد اجاره پنج سال است. پس از این مدت، در صورتی که هیچ یک از طرفین از تمدید صرف نظر نکنند، قرارداد اجاره برای سه سال دیگر قابل تمدید است.

پس از سپری شدن این مدت، مستاجرینی که مایل به ادامه قرارداد نیستند، باید یک ماه قبل از تاریخ فسخ به صاحبخانه اعلام کنند. همچنین اگر صاحبخانه مایل به تمدید نباشد باید از 4 ماه قبل اعلام کند. همچنین اگر مستاجر به هر دلیلی بخواهد اجاره خود را فسخ کند، می تواند پس از گذشت حداقل شش ماه از قرارداد اولیه، از قرارداد اجاره منصرف شود، مشروط بر اینکه حداقل سی روز قبل از آن به موجر اطلاع داده شود.

همچنین اگر قصد خرید خانه برای دریافت اقامت دارید، خبرهای خوبی وجود دارد. خرید ملک بیش از 500,000 یورو (562,000 دلار) به شما ویزای طلایی می دهد که به شما امکان می دهد به مدت دو سال در اسپانیا زندگی کنید. این ویزا باید هر دو سال یکبار تمدید شود. درست مانند ویزای اقامت معمولی، ویزای طلایی پس از پنج سال اقامت در این کشور اقامت دائم اسپانیا و پس از ده سال تابعیت اسپانیا را اعطا می کند. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه دریافت ویزای طلایی در راهنمای اقامت اسپانیا بخوانید.

 

قانون اجاره کوتاه مدت(توریستی)

اجاره ملک در اسپانیا برای مقاصد توریستی و گردشگری، مشمول قوانینی خواهند بود که توسط جامعه خودمختاری که ملک در آن قرار دارد تأیید شده است. 

اگر قصد دارید برای کوتاه مدت در اسپانیا ملک اجاره کنید، خوب است بدانید شهرهایی مانند مادرید، بارسلونا، بیلبائو و پالما د مایورکا جزو گران ترین شهرهای گردشگری می باشند. مادرید نرخ بسیار بالاتر از میانگین ملی، گران‌ترین شهر است. پس از آن، کاتالونیا قرار دارد. قیمت ها در جزایر بالئاریک و کشور باسک نیز بالاتر از میانگین ملی است. 

 

حقوق مستاجر در اسپانیا

قانون اجاره در اسپانیا به نفع مستاجر است. حتی اگر مستاجر برای مدت طولانی از پرداخت اجاره بها خودداری کند، اخراج آنها برای صاحبخانه دشوار است. خاموش کردن تاسیسات برقی و تعویض قفل برای غیرقابل سکونت کردن ملک برای مستاجر آزار و اذیت تلقی می شود و حتی ممکن است صاحبخانه برای انجام چنین اقداماتی جریمه شود.

فرآیندهای تخلیه در اسپانیا باید از طریق خدمات اجتماعی انجام شود تا وضعیت فعلی مستاجر مشخص شده و تاریخ مناسبی برای تخلیه تعیین شود.

 

اجاره ملک شخصی شما در اسپانیا

اجاره ملک شخصی در اسپانیا یک فعالیت تجاری بسیار سودآور است، به ویژه اگر ملک در مکان های توریستی مانند ماربلا، مالاگا، فوئنگیرولا یا نرجا باشد. البته برای مالکانی که تصمیم به اجاره ملک خود برای مقاصد توریستی دارند، تحت تأثیر مقررات جامعه خودمختار که ملک آنها در آن واقع شده است، خواهند بود.

در هر صورت، ما در پویش تراول می توانیم ملک شخصی شما در کوتاه ترین زمان ممکن اجاره دهیم.

 

درآمد اجاره ملک در اسپانیا

صاحبان ملک باید اجاره خالص را بپردازند. یعنی درآمد منهای هزینه ها. این هزینه ها فقط در صورتی کسر می شوند که بخواهید گواهی اقامت مالی در کشور اسپانیا را ارائه دهید. برخی از این هزینه ها به شرح زیر است؛ مالیات بر دارایی، بیمه خانه، استهلاک ارزش خانه، هزینه های جامعه، وکیل، هزینه های نگهداری.

 

آیا می توانم ملک خود را در اسپانیا اجاره دهم؟

بله. برای اینکه ملک خود را با موفقیت اجاره دهید، ابتدا باید نوع اجاره‌ای را که می خواهید ارائه دهید (بلند مدت یا کوتاه مدت) تعیین کنید. شما باید قوانینی را رعایت کنید که هر نوع اجاره ای نیاز دارد. برای اجاره های بلند مدت، باید به قوانین ملی اسپانیا مراجعه کنید و برای اجاره های کوتاه مدت، باید قوانین منطقه ای که ملک شما در آن واقع شده است، را بکار ببندید.

 

 آیا برای اجاره ملک در اسپانیا نیاز به مجوز است؟

اگر به دنبال اجاره ملک خود برای مقاصد توریستی هستید، باید قوانین خاص منطقه ای که ملک شما در آن واقع شده است را رعایت کنید. شما باید ملک خود را که دارای شرایط خاص برای املاک شهری و روستایی است ثبت کنید.

 

 چقدر مالیات بر درآمد اجاره در اسپانیا باید پرداخت شود؟

نرخ مالیات بسته به اینکه شما مقیم یا غیر مقیم اسپانیا هستید و نوع اجاره ای که ارائه می دهید (کوتاه مدت یا بلند مدت) متفاوت است. ساکنان اسپانیا از IRPF خود برای اعلام درآمد اجاره استفاده می کنند. افراد غیر مقیمی که بخشی از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستند 19 درصد از درآمد خالص مشمول مالیات می شوند، در حالی که غیر مقیم خارج از اتحادیه اروپا 24 درصد مالیات خواهند داشت.

 

برای اجاره ملک در اسپانیا به چه چیزهایی نیاز دارم؟

شرایط اجاره ملک شما در اسپانیا بسته به نوع اجاره ای که می خواهید ارائه دهید متفاوت است. شما مشمول قوانین ملی یا قوانین منطقه ای خواهید بود که جنبه های مختلفی مانند تعهدات مالیاتی، مجوز و ثبت نام، شرایط مسکن و غیره را پوشش می دهد تا ملک خود را به صورت قانونی اجاره دهید

اجاره ملک در اسپانیا | پویش تراول اجاره ملک در اسپانیا | پویش تراول

می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه بپرسید

Post comments
با کارشناسان ما در تماس باشید