راهنمای سفر به رم | پویش تراول

چرا به رم سفر کنیم؟

پایتخت ایتالیا مکانی باورنکردنی است و اگر اولین بار است که به این کشور می‌روید، قطعاً باید نقطه شروع سفر شما به ایتالیا باشد. رم ترکیبی شگفت انگیز از تاریخ، باستان شناسی، هنر، مذهب و فرهنگ مذهبی و غذاهای خوشمزه است. و مطمئناً محبوب ترین مکان برای بازدید در ایتالیا است. پایتخت ایتالیا به همان اندازه که توریستی است، تا حد زیادی به خودش وفادار و اصیل مانده است.

رم بی نهایت زیباست، با قدم زدن در شهر واتیکان با تاریخ و فرهنگ منحصر به فرد آن آشنا خواهید شد.

رم در هر فصل از سال ارزش دیدن دارد. به لطف دمای گرم، می توانید در زمستان و پاییز نیز از رم لذت ببرید. با این حال، بهار در رم و تابستان بهترین دوره برای لذت بردن از شهر با آفتاب است.

 رم در بهار زیبا است.

در تابستان با جشنواره تابستانی با غرفه‌های غذا، فروشگاه‌ها و بازی‌ها در سراسر رودخانه، پر جنب و جوش خواهد بود.

رنگ های زرد و نارنجی پاییز رم را لذت بخش تر میکند. دمای هوا درپاییز در رم باورنکردنی است، اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید این دما تا اواسط اکتبر می تواند حدود 20/25 درجه باشد.

زمستان رم را به یک شهر جادویی تبدیل می کند. زیبایی های رم در زمستان دو چندان می شود.

 

 

ثبت درخواست مشاوره

سفر توریستی به رم

رم با تاریخ بی نظیر خود، سومین شهر پربازدید در اروپا و چهاردهمین شهر در سراسر جهان است. همچنین در تور ویژه نوروز یکی از مقاصد توریستی پویش تراول است. اگر هنوز تور خود را رزرو نکرده اید، ئیشنهاد می کنیم پکیج تفریحی نوروز را بررسی کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

مطمئنا شهر رم، قلب، روح و ذهن شما را برای همیشه تسخیر می کند.

رم کجاست؟

 رم پایتخت ایتالیا و در بخش مرکزی-غربی شبه جزیره واقع شده است. رم، بزرگترین شهر ایتالیا در حقیقت مرکز تجاری-اقتصادی-فرهنگی برای کل کشور است. این مکان عالی برای رسیدن به سایر مقاصد باورنکردنی مانند فلورانس به سمت شمال و ناپل به سمت جنوب است. به لطف قطارهای فوق‌العاده سریع، می‌توان در حدود 3 ساعت و 30 دقیقه به میلان، دومین شهر بزرگ ایتالیا رسید.

جاذبه‌های توریستی رم

دلایل زیادی برای بازدید از رم وجود دارد، رم نماد واقعی ایتالیا است، رم غنی از تاریخ، معماری، گنجینه ها، سنت ها و بسیاری از صفات دیگر است. خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده رم مملو از بناهای خیره کننده و با ‌ارزش است.

مهمترین مکان دیدنی رم مطمئناً کولوسئوم است، اما این شهر همچنین به دلیل میزبانی از یک ایالت در دیوارهای خود، شهر واتیکان، کوچکترین کشور اروپا، در جهان شناخته شده است.

 

معماری رم

اولین دلیلی که در این راهنما فهرست می کنیم، معماری باورنکردنی رم است. این شهر باستانی، گذشته با شکوه دوره هایی از امپراتوری روم را در هر مرحله به شما نشان می دهد.

همچنین با گذر از یک محله به محله دیگر می‌توانید تفاوت‌ها و سبک‌های معماری را مشاهده کنید و از خیابان‌های شهر قدیمی که توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده‌اند، لذت ببرید.

رم یک شهر باستانی است. این بدان معناست که به هر کجای شهر که بروید، ساختمان‌های فوق‌العاده قدیمی و شگفت‌انگیز را پیدا خواهید کرد. کاخ‌ها و میدان‌هایی که در سرتاسر شهر گسترده شده‌اند. 

ساخت بسیاری از اینها به قدرت پاپ‌ها برمی گردد. آن‌ها و خانواده‌های نجیب‌شان بناها و ساختمان‌های عمومی و خصوصی بی‌پایانی را طی صدها سال سفارش دادند تا سبک معماری منسجمی را در شهر ایجاد کنند. بسیاری از بناهای تاریخی توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده است.

 

italy

 

تاریخ هزاره منحصر به فرد رم

 با قدم زدن در خیابان های رم، نه تنها در مورد حقایق تاریخی شهر ، بلکه برخی از رویدادهای مهمی که کل اروپا و شاید جهان مدرن به چشم دیده اند را مشاهده خواهید کرد.

 رم جایی است که امپراتوری روم در آن ظهور کرد و تمام اروپای غربی را فتح کرد. ویرانه های باورنکردنی، کولوسئوم و مصنوعات و معابد به خوبی نگهداری شده، حس رم باستان را به شما منتقل می کند. واقعاً می‌توانیم بگوییم که شما در تاریخ قدم می‌زنید.

 نه تنها این، شهر واتیکان ، که محل اقامت پاپ است، می تواند به شما اجازه دهد دوره رنسانس ایتالیا را از نزدیک درک کنید، زمان عالی دیگری در تاریخ شبه جزیره.

 

مردم رم

ما معتقدیم که تاریخ و سنت ها را می توان در مردم یافت. در رم که برای بسیاری بهترین و زیباترین جمعیت شهری را در اروپا دارد، نیز همینطور است.

رمی ها بسیار مهمان نوازند و آماده پذیرایی از شما برای کشف گنجینه های زیبای رم هستند.

یک مکان می تواند به خودی خود زیبا باشد، اما همیشه این چهره ها و ژست های افراد است که در ذهن شما باقی می ماند. رم می تواند یکی از این مکان ها باشد.

 

هنر و فرهنگ رم

رم یک موزه در فضای باز است، هر کجا که چشمان شما نگاه می کند چیزی زیبا و خیره کننده است. تاریخ و فرهنگ تواءمان  از احساسات و سبک ها در هماهنگی کامل. در طول تاریخ برخی از بهترین مجسمه سازان، نقاشان، معماران و هنرمندان به رم می آمدند تا هنر خود را جا بگذارند.

وقتی از هنر صحبت می کنیم، می توان از چند هنرمند مشهور مانند جیان لورنزو برنینی ، پیترو برنینی، میکل آنژ ، آنتونیازو رومانو، نیکولا سالوی و بسیاری دیگر نام برد.

 

کولوسئوم رم

شما می توانید در همان نقطه ای بایستید که گلادیاتورها زمانی ایستاده بودند.

کولوسئوم در واقع بزرگترین آمفی تئاتر باستانی است که تاکنون ساخته شده است و همچنان بزرگترین آمفی تئاتر جهان است. کولوسئوم که بین سال‌های 70 تا 80 بعد از میلاد ساخته شد، در دوران اوج خود می‌توانست حدود 80000 تماشاگر را با میانگین تماشاگران حدود 65000 در خود جای دهد.

تماشگران در آنجا می‌توانستند انواع و اقسام نمایش‌های عمومی باورنکردنی را ببینند. اما مشهورتر از همه، آنها نظاره گر نبرد گلادیاتورها بودند.

امروزه ممکن است هیچ گلادیاتور واقعی وجود نداشته باشد، اما شما می توانید در مکانی که این مبارزان ترسناک زمانی ایستاده بودند و در مقابل جمعیت خروشان می جنگیدند بایستید.

کولوسئوم رم یکی از 7 عجایب جهان است.  شاهکاری فراموش نشدنی، بزرگترین آمفی تئاتر باستانی است که تا کنون ساخته شده است و با وجود قدمتش هنوز هم بزرگترین آمفی تئاتر پا بر جا در جهان است.

 خرابه های باستانی آمفی تئاتر معروف همه روزه برای بازدید عموم باز است. تئاتر زیبای نبرد بین گلادیاتورها، سربازان و جانوران، دیدنی غیرقابل چشم پوشی از رم باستان است.

 کولوسئوم

 

کلیساهای رم

کلیساهای رم باورنکردنی هستند. اندکی از عظمت آنها را می توان در فیلم فرشتگان و شیاطین یافت. در میان بسیاری از کارهایی که در رم باید انجام دهید، بازدید از کلیساهای رم باید در لیست شما قرار بگیرند. شما باید حداقل چند مورد از بهترین کلیساهای رم را انتخاب کنید.

اولین کلیسایی که در رم باید کاوش کنید قطعا کلیسای سنت پیتر واقع در شهر واتیکان است.

کلیساهای دیگری که باید در نظر داشته باشید، کلیساهای باشکوه سنت جان در لاتران هستند که مقر پاپ در رم است. کلیسای سن کلمنته، یکی از قدیمی ترین کلیساهای شهر؛ و سانتا ماریا دلا ویتوریا، جایی که می توانید یکی از شاهکارهای برنینی، اکستازی سنت ترزا را ببینید.

 

 بوتیک‌های مد

 رم و در کل کشور ایتالیا مستقیماً با مد و استایل مرتبط هستند. در خیابان‌های رم فروشگاه‌های برندهای ایتالیایی زیادی قرار دارند.

رم بی نظیر است. این شهر زیبا برای بسیاری یک موزه بزرگ در فضای باز است که فقط با قدم زدن در خیابان ها باید از آن بازدید کرد. آنچه رم را ارزشمند می کند، محله های زیبا و دیدنی آن است که هر یک از ویژگی ها و ویژگی های خاص آن هستند. حال و هوای رم واقعی را می توان فقط در کوچه پس کوچه های بخش های محلی احساس کرد، جایی که تاریخ مردم ساده با سنت های محلی ملاقات خواهید کرد.

محله‌های متنوع داستان‌های متفاوتی را برای شما تعریف می‌کنند، و قدم زدن در آن باعث می‌شود فکر کنید که تنها چند روستا در کنار هم قرار دارند تا یک شهر بزرگ را بسازند.

راهنمای سفر به رم | پویش تراول راهنمای سفر به رم | پویش تراول

می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه بپرسید

Post comments
با کارشناسان ما در تماس باشید