معرفی شهر بوداپست

بوداپست واقعاً شهر هزار چهره است. این شهر زمانی «ملکه دانوب» نامیده می‌شد، مدت‌ها نقطه کانونی این کشور و یک مرکز فرهنگی پرجنب‌وجوش بوده است.

 اولین جنبه منحصربه‌فردی که توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند این است که چگونه شهر به دو قسمت تقسیم شده است. بودا و پست که توسط پل‌هایی به هم متصل می‌شوند و هر طرف تجربه‌ای متمایز و نگاهی اجمالی به تاریخ ارائه می‌دهد.

شهر در منطقه وسیعی گسترده شده است و ارزش دارد که برای تجربه تنوع جغرافیایی آن وقت بگذارید، از تپه های بودا، کرانه های دانوب و جزیره مارگارت تا منطقه شلوغ مرکز شهر آفت.

شهر بوداپست بر روی رودخانه دانوب در محیط طبیعی باشکوهی که تپه‌های غرب مجارستان با دشت‌هایی که به سمت شرق و جنوب کشیده شده‌اند، می‌پیوندد.

از 0 رای
0

ثبت درخواست مشاوره

ممنتو پارک

پارک ممنتو ممکن است در حومه شهر باشد، اما مجموعه ای از مجسمه های کمونیستی مانند قبرستان آن ارزش سفر را دارد. مجسمه‌های برنزی لنین و شخصیت‌های سیاسی مجارستانی از حزب کمونیست در اطراف پارک وسیع در کنار قطعات عظیم تبلیغات خیابانی پراکنده شده‌اند..

 کنیسه خیابان دوهانی

سخت است که از این ساختمان نئو شرقی، که در بالای آن دو برجک گنبدی پیازی به رنگ طلایی قرار گرفته، غافل شویم. در داخل، کنیسه با پنجره گل رز کمیاب، جزئیات ورق طلای مجلل و ویژگی های چوب کنده کاری شده خیره می شود. قبرستانی تکان دهنده جایی که حدود 2000 یهودی در جریان هولوکاست کشته شدند، در کنار یک مجسمه بید گریان که نام قربانیان را بر روی برگ های آن نوشته شده است. بزرگترین کنیسه اروپا قطعاً ارزش بازدید دارد.

پارلمان مجارستان

 یکی دیگر از نمادهای کنار دانوب، پارلمان مجارستان است که با مناره‌های نئوگوتیک، گارگویل‌ها و گنبدی با ارتفاع 97 متر بر سمت رودخانه پست اشراف دارد. اگر یک تور با راهنما انتخاب می‌کنید، از پله‌های طلایی بالا بروید و جواهرات تاجی که زمانی متعلق به اولین پادشاه مجارستان بود (به‌علاوه اتاق‌هایی که اکنون دولت مجارستان در آنجا جلسه می گذارد) را تماشا کنید.

 میدان قهرمانان

 میدان قهرمانان انتهای شمال شرقی خیابان زیبای آندراسی را در خود جای داده است. به لطف فضای بازی مملو از مجسمه های پادشاهان و رهبران مجارستانی، بیشتر شبیه یک بنای یادبود است تا یک میدان. در مرکز، ستونی با فرشته جبرئیل در بالا آمده است. در پایین، مقبره سرباز گمنام را خواهید دید. هر طرف میدان قهرمانان توسط دو ساختمان نئوکلاسیک مانند معبد احاطه شده است: موزه هنرهای زیبا و کانستالا.

بانک پستی سلطنتی

در نزدیکی پارلمان مجارستان، بانک پس انداز پستی سلطنتی، یکی از دیدنی ترین ساختمان های شهر است. شما نمی توانید به داخل آن بروید، اما ارزش آن را دارد که از نزدیک از آن دیدن کنید. این ساخت و ساز عجیب و غریب توسط اودون لچنر، مشهورترین معمار هنر نو مجارستان ساخته شده است. برای اینکه واقعاً حسی از طراحی چشمگیر آن داشته باشید، به نوار پشت بام هتل پرزیدنت بروید و از سقف سرامیکی زرد و سبز مواج دیدن کنید. به جزئیات کوچک مانند اژدهای روی سقف یا نقوش عامیانه نما توجه کنید

جزیره مارگارت

جزیره مارگارت به طول 2.75 کیلومتر از پل مارگارت در جنوب تا پل ارپاد در شمال امتداد دارد. به غیر از اتوبوس محلی، بیشتر قسمت‌های جزیره بدون ترافیک است و یک پاتوق سرسبز برای بوداپستی‌ها و بازدیدکنندگان است. از خرابه‌های صومعه قرون وسطایی دیدن کنید، از یک برج آب هنر نو بالا بروید، در باغ ژاپنی یا باغ گل رز به چرخی بزنید، یا در کنار فواره موزیکال تفریح کنید. این جزیره همچنین دارای یک حمام حرارتی هنر دکو در فضای باز به نام Palatinus است.

معرفی شهر بوداپست معرفی شهر بوداپست

می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه بپرسید

Post comments
با کارشناسان ما در تماس باشید