دریافت ویزای شینگن در کوتاه‌ ترین زمان ممکن

شینگن به منطقه بدون پاسپورت اتحادیه اروپا اشاره دارد که اکثر کشورهای اروپایی را در بر می گیرد. شینگن بزرگترین منطقه سفر بدون مرز در جهان است.

ثبت درخواست مشاوره

ارســـال اطلاعاتـــــ

ویزای شینگن (Schengen Visa) چیست؟

ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت است که به فرد اجازه می دهد تا به هر یک از کشورهای منطقه شینگن ، تا 90 روز برای مقاصد گردشگری یا تجاری، سفر کند.

ویزای شینگن رایج ترین ویزا برای اروپا است. دارنده آن را قادر می‌سازد تا در هر یک از کشورهای عضو شینگن، آزادانه رفت و آمد کند. هیچ کنترل مرزی در منطقه شنگن وجود ندارد.

با این حال، اگر قصد تحصیل، کار یا زندگی در یکی از کشورهای شینگن را برای بیش از 90 روز دارید، باید برای ویزای ملی آن کشور اروپایی و نه ویزای شینگن اقدام کنید.

چه کسانی برای ورود به اروپا به ویزا نیاز دارند؟

تمامی اتباع کشورهای ثالث که هنوز به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شنگن نرسیده اند، باید قبل از ورود به اروپا ویزا دریافت کنند.

 مدارکی که باید هنگام ورود به منطقه شینگن ارائه دهید به شرح زیر است:

پاسپورت معتبر: در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل تا 3 ماه پس از تاریخی که قصد خروج از اتحادیه اروپا را دارید معتبر باشد.

ویزای شینگن: اگر تبعه یکی از کشورهای ثالث هستید، نیاز به ویزا دارید.

مقامات مرزی اتحادیه اروپا شینگن همچنین ممکن است اطلاعات و مدارک دیگری مانند بودجه کافی، مدرک اقامت، مدت زمانی که قصد اقامت دارید، بلیط هواپیما رفت و برگشت، هدف از ورود، بیمه مسافرتی، دعوت نامه و غیره را درخواست کنند.

کدام کشورهای اروپایی ویزای شینگن صادر می کنند؟

منطقه شینگن شامل 26 کشوری است که معاهده شنگن را امضا کرده اند، که به شهروندان کشورهای عضو اجازه می دهد آزادانه بدون عبور از گذرنامه و کنترل مرزی در این منطقه تردد کنند.

هر کشور عضو منطقه شینگن می تواند ویزای شینگن صادر کند.

 

جمهوری چک بلژیک اسپانیا  استونی  سوئیس  فرانسه 
اسلوونی   لوکزامبورگ یونان   کشور مالت  ایسلند   فنلاند 
آلمان   سوئد کرواسی  لهستان  کشور پرتغال   مجارستان 
اسلواکی   هلند  کشور نروژ  ایتالیا   دانمارک  لیختن اشتاین 

  

 18 کشور دیگر  نیز جزئی از منطقه شینگن نیستند، اما به شهروندان خارجی سایر کشورهای غیر شنگن اجازه ورود و اقامت در قلمرو خود را تنها با نشان دادن ویزای شنگن چند بار ورود معتبر می دهند. برای ورود، ترانزیت یا اقامت موقت در قلمرو آنها نیازی به ویزای ملی صادر شده از این کشورها ندارید.

 

انواع ویزای شینگن برای بازدیدهای کوتاه مدت در اروپا

اگر به دلایل زیر قصد سفر به یک یا چند کشور اروپایی این منطقه را دارید، باید برای ویزای شینگن اقدام کنید:

اهداف تجاری

بازدید از دوستان و خانواده

گردشگری و تعطیلات

رویدادهای فرهنگی و ورزشی

ترانزیت فرودگاهی و ترانزیت برای دریانوردان

بازدید رسمی

دلایل پزشکی

اهداف کوتاه مدت مطالعه و تحقیق

 بسته به دلایل شما برای بازدید از کشورهای شینگن و تعداد دفعات بازدید شما، کنسولگری شینگن می‌تواند ویزای یکبار ورود، ویزای دوبار ورود یا ویزای چند بار ورود را برای شما صادر کند.

اعتبار ویزای یکبار ورود شما بستگی به تعداد روزهایی دارد که در فرم درخواست ویزای خود اعلام کرده‌اید که قرار است در منطقه شینگن باشید و تصمیم نهایی با کنسولگری است که ویزای شینگن را برای شما صادر می کند.

رزرو تور گاید حرفه ایی و تخصصی در اسپانیا  با قیمت مناسب

ویزای شینگن چه مدت به شما اجازه می‌دهد در اروپا بمانید؟

با توجه به نوع ویزای صادر شده توسط سفارت و کنسولگری خاص هر کشور شینگن، محدودیت‌های متفاوتی برای ویزای خاص با توجه به ماهیت سفر و سایر شرایط مربوط اعمال می‌شود. با این حال، رایج‌ترین نوع ویزا که برای مسافران صادر می‌شود، می‌تواند حداکثر تا 90 روز در هر دوره شش ماهه از تاریخ ورود برسد.

اگر مسافر دائمی هستید، می‌توانید برای دریافت ویزای اتحادیه اروپا با اعتبار حداکثر 5 سال اقدام کنید، اما باید در نظر داشته باشید که نمی‌توانید بیش از 90 روز در یک دوره زمانی 180 روزه در منطقه شینگن بمانید. حتی اگر ویزای چند بار ورود به اروپا را دارید که تا 5 سال اعتبار دارد.

جهت اخذ اقامت دائم اسپانیا تضمینی کلیک کنید. 

چگونه برای ویزای ورود به اروپا اقدام کنیم؟

برای درخواست ویزای شینگن برای سفر به اروپا، ابتدا باید بسته به هدف سفر و ملیت خود، مشخص کنید که آیا به ویزای شینگن نیاز دارید یا خیر. سپس باید برنامه سفر خود، چند روزی که قصد دارید در منطقه باشید، کشورهایی که قرار است از آنها بازدید کنید (اگر بیشتر از یک مورد باشد)، کشوری که قرار است وارد آن شوید و کشوری که قصد خروج از آن را دارید. بعبارتی باید  تمام الزامات درخواست ویزای اروپا را که باید برآورده کنید، بررسی کنید و روند تعیین وقت ویزا را در کنسولگری های شینگن در کشور خود شروع کنید.

هزینه ویزای اروپا (Schengen Visa) چقدر است؟

هزینه ویزای شینگن برای هر بزرگسال ۸۰ یورو است. با این حال، بسته به سن، ملیت و برخی عوامل دیگر متقاضی، دسته‌هایی وجود دارند که باید هزینه کمتری بپردازند یا اصلاً هزینه‌ای ندارند.

بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن چیست؟

بیمه پزشکی مسافرتی شما باید برای کل اقامت شما در منطقه شینگن معتبر باشد و حداقل پوشش آن 30000 یورو برای فوریت های پزشکی باشد.

هر فردی که به طور موقت از کشوری که مشمول شرایط ویزا است به منطقه شینگن سفر می‌کند، خواه بازدیدکننده فردی باشد یا بازدیدکنندگان گروهی، گردشگران یا مسافران تجاری باید فعلاً در منطقه شنگن بیمه شوند.

دریافت ویزای شینگن در کوتاه ترین زمان ممکن | پویش تراول دریافت ویزای شینگن در کوتاه ترین زمان ممکن | پویش تراول

می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه بپرسید

Post comments
با کارشناسان ما در تماس باشید