افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

اگر قصد مهاجرت و اقامت دائم در اسپانیا را دارید، می بایست یک حساب بانکی اسپانیایی باز کنید. اسپانیا جامعه مهاجر بزرگی دارد. در نتیجه، بانک های زیادی وجود دارند که خدمات خود را به مهاجران ارائه می دهند. باز کردن حساب بانکی در اسپانیا نسبتاً ساده است، اگرچه از زمان بحران مالی سال 2008 مقررات سخت‌تر شده است.

این راهنما توضیح می دهد که برای افتتاح حساب بانکی در اسپانیا چه چیزی لازم است.

از 0 رای
0

ثبت درخواست مشاوره

ارســـال اطلاعاتـــــ

درخواست افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

وکلای اسپانیای زبان ما  می‌توانند با وکالتنامه از طرف شما، برایتان در اسپانیا حساب بانکی باز کنند.

داشتن یک حساب بانکی اسپانیایی برای خرید ملک در اسپانیا یا سرمایه گذاری در اسپانیا توصیه می‌شود.

درخواست افتتاح حساب بانکی خود را برای ما ارسال کنید.

بانکداری در اسپانیا

اسپانیا دارای سیستم بانکی یکپارچه و بین المللی است. سیستم بانکداری متشکل از 141 بانک خصوصی فعلی (شامل حدود 80 بانک با مالکیت خارجی)، به علاوه بسیاری از بانک های تعاونی و پس انداز منطقه ای است. Banco de España بانک ملی اسپانیا است که به عنوان تنظیم کننده بخش بانکی نیز عمل می کند.

 

آیا به یک حساب بانکی در اسپانیا نیاز دارید؟

داشتن حساب بانکی در اسپانیا یک الزام قانونی نیست. این امکان وجود دارد که امور مالی خود را از یک حساب خارج از کشور مدیریت کنید. با این حال، اگر شما یک اقامت طولانی مدت در اسپانیا دارید، ممکن است انجام امور مالی روزمره شما پرهزینه و پیچیده باشد. موارد زیادی مانند پرداخت قبوض آب و برق و پرداخت های دیگری وجود دارد که در آن داشتن یک حساب بانکی در اسپانیا مفید است.

 

 قبل از افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

اگر بدون افتتاح حساب به اسپانیا مهاجرت می کنید، می توانید امور مالی خود را از حساب خارج از کشور خود مدیریت کنید. اسپانیا اکثر انواع عمده بانک های خارجی و کارت های اعتباری را می پذیرد،  البته اگر ویزا، مسترکارت یا امریکن اکسپرس باشند. با این حال، ممکن است هزینه هایی را متحمل شوید. همانطور که گفته شد بسیاری از بانک‌های اسپانیا حساب‌های غیر مقیم ارائه می‌دهند، بنابراین جای نگرانی نیست.

 

انواع حساب های بانکی در اسپانیا

بانک‌های اسپانیایی انواع مختلفی از حساب‌ها را به مشتریان ارائه می‌دهند. برخی از انواع اصلی حساب بانکی در اسپانیا عبارتند از:

 

حساب های جاری:

برای نیازهای بانکی و مالی روزمره. بسیاری از بانک‌ها حساب‌های جاری مختلف ارائه می‌کنند که برخی از آنها  به گروه‌های خاصی از مشتریان مانند دانشجویان یا جوانان خدمات ارائه می‌دهند.

 

حساب‌های پس‌انداز:

 اکثر بانک‌ها گزینه‌های پس‌انداز متفاوتی از حساب‌های پس‌انداز اولیه تا سرمایه‌گذاری در وجوه و سهام را ارائه می‌کنند. همچنین بسیاری از بانک های منطقه ای اسپانیایی  (cajas ) وجود دارند که حساب های پس انداز ارائه می‌دهند.

 

حساب‌های دیجیتال:

می توانید تمام امور بانکی خود را به صورت آنلاین یا از طریق یک تلفن همراه انجام دهید زیرا بانک های اصلی اسپانیا همگی خدمات آنلاین و برنامه های بانکی ارائه می دهند.

 

حساب‌های غیرمقیم:

برخی از بانک‌های اصلی اسپانیا حساب‌های غیر مقیم را با هدف مقیمان خارجی ارائه می‌کنند، اغلب این حساب‌ها عمدتاً حساب‌های مبتنی بر یورو هستند.

 

حساب‌های بانکی خارج از کشور:

مهاجران در اسپانیا ممکن است ترجیح دهند که افتتاح یک حساب بانکی بین المللی در خارج از کشور بهترین راه برای مدیریت امور مالی آنها است. این  امر به ویژه برای افرادی که در خارج از کشور کار می کنند، زمان زیادی را در بیش از یک کشور سپری می کنند، یا به طور مکرر پول بین کشورها انتقال می دهند مفید است.

"حساب‌های خارج از کشور" در خارج از کشور محل اقامت دارنده قرار دارند و معمولاً مزایای مشخصی مانند طیف وسیع‌تری از خدمات فرامرزی و مالیات کمتر بر وجوه ارائه می‌دهند.

حساب های بانکی در اسپانیا

بانک‌های اسپانیایی که حساب‌ها و خدماتی را به مهاجران ارائه می کنند، شامل ارائه‌دهندگان زیر است:

 

 بانک BBVA

بانک  BBVA یکی از بزرگترین بانک های اسپانیا، BBVA حساب های مختلف بدون کمیسیون از جمله یک حساب جاری اصلی، یک حساب آبی جوان برای افراد 18 تا 29 ساله و یک حساب حقوق و دستمزد برای مدیریت درآمد ارائه می‌دهد. همچنین یک برنامه بانکی جهانی با پرداخت‌های موبایلی سازگار با Apple Pay، Samsung Pay، و Google Pay به همراه طیف وسیعی از کارت‌های نقدی، کارت‌های اعتباری و کارت‌های پیش‌پرداخت برای انتخاب وجود دارد.

 

بانک سابادل

بانک سابادل اسپانیا حساب توسعه با واریز و برداشت نامحدود رایگان (مناسب برای بازنشستگان)، حساب پس انداز Primera برای جوانان، و حساب پس انداز بالاتر استرلینگ. همچنین گزینه های مختلفی برای انتقال پول بین المللی کم هزینه وجود دارد.  خدمات ترجمه رایگان را برای ساکنان خارجی و موقت ارائه می دهد. 

 

بانک سانتاندر

بانک سانتاندر بزرگترین بانک اسپانیا طیف گسترده‌ای از حساب‌های جاری از جمله یک حساب پایه، یک حساب کلاسیک یک حساب افراد جوان و یک حساب غیر مقیم را ارائه می‌دهد. همچنین چندین کارت نقدی و اعتباری برای انتخاب و یک برنامه بانکی قابل دانلود برای کسانی که ترجیح می‌دهند امور مالی خود را از طریق تلفن هوشمند خود مدیریت کنند وجود دارد.

اگر نمی‌خواهید در یک بانک اسپانیایی حساب باز کنید، تعدادی از بانک های بین المللی مشهور در اسپانیا وجود دارند که می توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید. این شامل:    

بارکلی

سیتی بانک

بانک دویچه

HSBC

ING

همچنین بانک های آنلاین و موبایلی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند امور مالی خود را از راه دور مدیریت کنید. این شامل:

N26

Revolut

 

 

 

 

انتخاب بانک در اسپانیا

هنگام انتخاب بانکی برای افتتاح حساب در اسپانیا  تعدادی از موارد وجود دارد که پیشنهاد می شود در نظر بگیرید، مانند:

هزینه ها: تعداد زیادی از حساب های بانکی در اسپانیا کاملا رایگان نیستند، اما حساب های جاری اولیه معمولاً کم هزینه هستند. هر چند ممکن است از نظر خدمات در دسترس امکانات معاوضه ای وجود داشته باشد.

طیف وسیعی از خدمات: اگر فکر می کنید ممکن است بخواهید در مرحله ای به وام، بیمه اسپانیایی، وام مسکن اسپانیایی، یا طرح بازنشستگی اسپانیایی دسترسی داشته باشید، بسیاری از بانک های اسپانیایی نیز این موارد را ارائه می دهند.

سهولت دسترسی: اگر می خواهید به حساب خود 24/7 دسترسی داشته باشید، یک حساب آنلاین یا یک حساب بانکی تلفن همراه در اسپانیا ممکن است بهترین گزینه باشد.

خدمات انگلیسی زبان: بانک های بین المللی در اسپانیا به احتمال زیاد این را ارائه می دهند، در حالی که cajas منطقه ای معمولا فقط کارکنان اسپانیایی زبان و اطلاعات اسپانیایی زبان دارند.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا

بهتر است شخصاً به بانک مورد نظر خود مراجعه کرده و درخواست حساب کنید. بانک ها معمولاً فقط از 9 صبح تا 2 بعد از ظهر از دوشنبه تا شنبه باز هستند. بسیاری از آنها کارکنان انگلیسی زبان ندارند. پیشنهاد می شود از وکلای پویش تراول در اسپانیا کمک بگیرید.

 حساب‌ها معمولاً بلافاصله (در عرض 1 تا 5 روز) با اسناد و کارت‌های اعتباری در عرض دو هفته باز می‌شوند.

معمولاً باید موارد زیر را ارائه دهید:

مدارک هویتی (مثلا پاسپورت)

شماره شناسایی خارجی اسپانیایی ( NIE ) و گواهی

اثبات آدرس

گواهی وضعیت اشتغال (به عنوان مثال، کارت دانشجویی، قرارداد کار، مدارک بیکاری)

به خاطر داشته باشید که اسنادی که به زبان اسپانیایی نیستند ممکن است نیاز به ترجمه رسمی داشته باشند. اگر از خارج از کشور هستند، ممکن است لازم باشد با استفاده از مهر آپوستیل احراز هویت شوند.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی در اسپانیا از خارج از کشور

بسیاری از بانک‌های اسپانیا حساب‌های غیر مقیم را می‌پذیرند، بنابراین می‌توانید قبل از حرکت خود یک حساب ایجاد کنید. علاوه بر مدارک استاندارد، ممکن است مجبور شوید با ارائه گواهی عدم اقامت ( certificado de no residencia) ثابت کنید که مقیم نیستید. این روند معمولاً 10 روز طول می کشد.

در نتیجه، این گزینه در درجه اول برای کسانی مفید است که بخش قابل توجهی از زمان خود را در اسپانیا می گذرانند اما معمولاً در جای دیگری ساکن هستند. برخی از بانک ها با هزینه اسمی (حدود 15 یورو) کارهای اداری را انجام می دهند. در صورت اقامت شما باید به بانک اطلاع دهید، که به عنوان گذراندن 183 روز یا بیشتر در سال در اسپانیا یا داشتن یک تجارت یا شغل مستقر در اسپانیا یا همسر یا فرزند خردسال ساکن اسپانیا تعریف می شود.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی دیجیتال یا موبایل در اسپانیا

بانک‌های فقط اینترنتی معمولاً فقط برای ساکنین در دسترس هستند، اگرچه حساب‌های ارائه‌دهندگان فقط تلفن همراه مانند N26 برای همه در دسترس است. اگر قبلاً یک حساب بانکی دارید و می خواهید اپلیکیشن تلفن همراه داشته باشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه بانکداری تلفن همراه را که از وب سایت بانک موجود است دانلود کنید. باز کردن یک حساب فقط برای تلفن همراه معمولاً فقط چند دقیقه طول می کشد و معمولاً می تواند از طریق تلفن هوشمند شما انجام شود. شما باید یک آدرس، یک آدرس ایمیل و یک شماره تلفن همراه برای پیوند به حساب خود ارائه دهید. برای اطلاعات بیشتر به این راهنمای بانکداری تلفن همراه در اسپانیا مراجعه کنید.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی تجاری در اسپانیا

اکثر بانک‌های بزرگ اسپانیا، بانکداری تجاری را هم به مشاغل کوچک و هم بزرگ، از جمله محصولاتی مانند وام و بیمه، ارائه می‌دهند. اگر در حال راه‌اندازی یک کسب‌وکار اسپانیایی  یا تبدیل شدن به یک فریلنسر در اسپانیا هستید، می‌توانید گزینه‌های مختلف حساب را در وب‌سایت‌های بانک اسپانیایی بررسی کنید. علاوه بر اسناد استاندارد، باید یک آدرس تجاری ارائه دهید و اگر یک شرکت محدود هستید، ممکن است نیاز به ارائه اسناد رسمی شرکت داشته باشید و حداقل دو امضاکننده در حساب داشته باشید. برخی از حساب ها، به ویژه آنهایی که برای مشاغل بزرگتر هستند، ممکن است به حداقل سپرده نیاز داشته باشند و ممکن است هزینه های اضافی به حساب های تجاری اضافه شود.

 

چگونه یک حساب بانکی در اسپانیا برای فرزندان خود باز کنید

بسیاری از بانک های اسپانیایی برای کودکان حساب هایی مانند حساب های پس انداز خردسال ارائه می دهند. اگر می خواهید برای فرزندتان حساب باز کنید، بهتر است این کار را در شعبه بانک اسپانیایی انجام دهید. برخی از بانک ها به شما اجازه می دهند این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. این روند با افتتاح حساب برای خود تفاوت چندانی ندارد. شما باید هم برای خود و هم برای کودک کارت شناسایی ارائه کنید. والدین تا زمانی که کودک به سن 18 سالگی برسد، به عنوان نماینده قانونی کودک به عنوان دارنده حساب عمل می کنند. فرآیند دقیق و الزامات بسته به بانک و حساب متفاوت خواهد بود.

 

خدمات بانکی در اسپانیا

بانک‌های اسپانیا طیف مشابهی از خدمات را به بانک‌های بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر ارائه می‌کنند. فراتر از محدوده حساب‌های جاری و پس انداز، احتمالاً خدماتی مانند موارد زیر را خواهید یافت:

 گزینه های استقراض مانند وام و اضافه برداشت

وام مسکن

بیمه

کارت‌های اعتباری و نقدی

انتقال پول بین المللی

مدیریت حساب بانکی خود در اسپانیا

شما می‌توانید نحوه مدیریت پول و امور مالی خود را با بانک‌های اسپانیایی انتخاب کنید. بسیاری از آنها طیف کاملی از گزینه‌های خدمات مشتری را ارائه می‌دهند، از جمله:

 بانکداری حضوری:  بیش از 27000 شعبه بانک در سراسر اسپانیا وجود دارد، بنابراین در صورت نیاز به پرداخت دستی یا تشکیل جلسه برای صحبت در مورد گرفتن وام، گزینه‌های زیادی وجود دارد. همه شعبه‌های بانک کارکنان انگلیسی زبان ندارند، بنابراین از قبل بررسی کنید یا با یکی از وکلای پویش تراول به انجا بروید.

بانکداری آنلاین: شما می‌توانید از دسترسی 24 ساعته به حساب خود از طریق بانکداری آنلاین لذت ببرید که یکی از ویژگی‌های کلیدی اکثر بانک‌های مدرن است. این روزها حتی خدماتی مانند گرفتن وام را می توان بدون نیاز به مراجعه به شعبه بانک انجام داد که گاهی اوقات می‌توان از طریق چت زنده در وب سایت بانک یا از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی به خدمات مشتریان دسترسی پیدا کرد.

بانکداری تلفن همراه: بانکداری از طریق تلفن هوشمند با استفاده از برنامه‌های بانکداری تلفن‌همراه به طور فزاینده‌ای رایج شده و نهایت بانکداری راحت برای مشتریان جوان امروزی است. بانک‌های موبایلی همه خدمات خود را از طریق اپلیکیشن ارائه می‌کنند و اصلاً از شعب فیزیکی استفاده نمی‌کنند. می‌توانید وجوه خود را مدیریت کنید، به خدمات دسترسی داشته باشید و طیف وسیعی از پرداخت‌ها را با لمس یک صفحه انجام دهید.

تغییر بانک یا بستن حساب بانکی در اسپانیا

بستن یک حساب یا انتقال وجوه خود به بانک دیگری در اسپانیا فقط به معنای برداشت همه وجوه از حساب نیست. باید مطمئن شوید که حساب به طور رسمی بسته شده است. بهترین راه برای انجام این کار مراجعه به شعبه بانک است. پاسپورت یا شناسنامه معتبر خود را همراه داشته باشید. بسته به حسابی که دارید، ممکن است مجبور شوید برخی از فرم ها را پر کرده و امضا کنید. اگر می‌توانید حساب را به صورت آنلاین ببندید، عاقلانه است که از بانک تأییدیه بگیرید که حساب بسته شده است.

افتتاح حساب بانکی در اسپانیا | پویش تراول افتتاح حساب بانکی در اسپانیا | پویش تراول

می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه بپرسید

Post comments
با کارشناسان ما در تماس باشید