ونیز یکی از زیباترین، مشهورترین، رمانتیک ترین، خاص‌ترین و رویایی ترین شهرهای جهان برای مسافرت به حساب می‌آید چرا که خیابان‌های آن بر روی کانال‌های آب قرار گرفته است و مردم برای تردد در شهر از قایق استفاده می‌کنند. این موجب شده‌است که سالانه میلیون‌ها مسافر و گردشگر به این شهر رویایی رجوع کنند. شهر ونیز به خاطر موقعیت عجیب و آثار تاریخی شگفت انگیز آن در لیست میراث جهانی یونیسکو قرار گرفته‌است.

ونیز جزیره‌ای زیبا است که در شمال ایتالیا  در نزدیکی دریای آدریاتیک واقع شده‌است.

از 1 رای
5

ثبت درخواست مشاوره

ارســـال اطلاعاتـــــ

رزرو تور اروپایی

ونیز، شهری روی آب، اساساً مجموعه‌ای از 117 جزیره است که توسط کانال‌هایی متقاطع شده‌اند، توسط پل‌ها به هم متصل شده‌اند و توسط آب دریا احاطه شده‌اند.  

پویش تراول یکی از برترین آژانس‌های مهاجرتی، گردشگری است که برای انتخاب بهترین زمان و مکان در تور گردشگری ایتالیا به شما کمک کند.

 

حقایقی در رابطه با ونیز

تاریخ ونیز 402 سال پس از میلاد شروع شده‌است و مهاجران در آن وارد شده‌اند.

 • ونیز 1602مین سالگرد خود را در سال 2023 جشن می‌گیرد.
 • ونیز در اصل یک باتلاق بزرگ و زیبا بوده‌است.
 • ونیز همچنان بر روی پایه‌های چوبی و اصلی خود ایستاده است.
 • ونیز یک مجمع الجزایر است.
 • در ونیز از GPS استفاده نکنید چرا که اطراف و کانال‌های موجود را تشخیص نمی‌دهد.
 • ونیز دارای 6 منطقه است که تشکیل شده از یک میدان، 148 کلیسا و 438 پل است که مناطق را به هم متصل کرده‌است.
 • ونیز 3000 خیابان دارد.
 • ونیز خانه صنعتگران است.
 • ونیز یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا است.
 • 72 تا از پل‌های ونیز مالکیت خصوصی دارند.
 • ونیز قدیمی‌ترین جشنواره فیلم جهان را دارد.
 • ونیز 430 بار در سال جزر و مد را تجربه کرده‌است.
 • دوچرخه سواری، اسکیت بورد در ونیز غیرقانونی است.
 

معماری شهر ونیز

شهر زیبای ونیز در 800 سال بعد از میلادی به وجود آمده‌است. تالاب ونیز پس از میلاد مسیح، رفته رفته به این شکل درامده‌است . در گذشته افراد برای گذراندن زندگی در این منطقه ماهی گیری می‌کردند. پس از ورود رومیان در این منطقه و اقامت آن‌ها در این منطقه اولین بندر در نزدیکی روم شکل گرفت و در ایام تعطیلات به روم مراجعه می‌کردند و نیز همین امر رفته رفته شهر ونیز را تبدیل به یک محل زندگی برای پناهندگان کرد. شهر ونیز با ساخت ساختمان‌های تجاری و اسکله برای کشتی‌ها به سرعت تبدیل به یک مرکز تجارت شد. شهر ونیز دارای 117 جزیره کوچک متصل  شده از یک سری پل تشکیل شده‌است. مردمان شهر ونیز توانسته‌اند برای بنا کردن خانه و ساختمان، پی استوار بر روی آب، ستون‌های چوبی یک پلتفرم چوبی به داخل ماسه قرار داده‌ ‌شده‌است. شاید بپرسید که چگونه چوب‌های درون آب پوسیده ‌نشده‌اند؟ با قرار گرفتن چوب در آب شور و دوری از اکسیژن باعث می‌شود که عمل پوسیدگی رخ ندهد. 

مکان‌های تاریخی و دیدنی ونیز

کلیسای سنت مارک

یکی از معروف‌ترین کلیساهای واقع در ونیز می‌باشد که به علت سادگی آن زبان زد عام است.

 

کلیسای سنت مارک

 

 میدان سنت مارکو

ونیز با وجود وسعت زیاد آن یکی از بزرگترین میدان‌ها به حساب می‌آید و یکی از زیباترین‌ها است، این میدان حیرت‌انگیز به عنوان نشیمن‌گاه ونیز به حساب می‌آید جایی که همه جمع می‌شوند، قدم می‌زنند، قهوه می‌نوشند و برای گپ زدن آنجا می‌نشینند.

در این میدان مغازه‌های زیبا و کافه‌های بسیار زیبایی قرار گرفته‌ است.

 

میدان سنت مارکو

کاخ دوج

یک فضای بسیار حیرت‌انگیز که از زیر این کاخ با قایق گذر کنید، تحت تاثیر قرار نگرفتن واقعا کار بسیار سختی است. ورود در این کاخ زیبا برای گردشگران و تورهای عمومی باز نیست، اما برای گردشگران با تورهای خصوصی باز است. راه‌های ورود به کاخ طولانی است اما بعد از ورود تاریخ و هنر قرار گرفته در هر یک از اتاق‌ها شما را حیرت زده می‌کند.

 

کاخ دوج

 

 کانال گرانده

کانال بزرگی در قلب ونیز واقع شده‌است به صورت یک منحنی s مانند است. این کانال محلی برای تردد تاکسی‌های قایقی است، که رو به روی آن کاخ‌های افراد برجسته دیده‌ می‌شود.

 

کانال گرانده

 

پونته دی ریالتو(پل ریالتو)

این پل اولین محل سکونت جزیره به نام Rivus Altus  را نشان می‌دهد. ای پل سنگی در سال 1588، حدود 150 سال بعد از فرو ریختن پل چوبی ساخته شده و از دو خیابان شلوغ و مجموعه‌ای دوتایی از مغازه‌ها پشتیبانی می‌کند. این گذرگاه محلی شلوغ و دیدنی است که قایق‌ها همیشه از آنجا عبور می‌کنند و گردشگران در آن‌جا بسیار عکس می‌گیرند. در طرف دیگر این پل زیبا بازاری است برای خرید موادغذایی دریایی.

 پونته

 

برج ساعت

برح ساعتی واقع در ونیز روبه میدان سان مارکو واقع شده‌است. این برج متعلق به قرن پانزدهم و نمونه معماری رنسانس ونیزی است. اگر در هفته معراج در ونیز هستید، زمانی که مورها به ساعت ضربه می‌زنند، می‌توانید سه پادشاه را مشاهده کنید که توسط یک فرشته از کنار مدونا هدایت می‌شوند.

 برج ساعت

 

کمپانیل

کمپانیل مانند یک علامت تعجب بالای میدان سن مارکو ایستاده‌است. فانوس اصلی در سال 1153 ساخته شد، در سال 1902 به‌طور چشمگیری در میدان فرو ریخت و بار دیگر بر پایه‌های محکم‌تری بازسازی شد.

امروزه campanile یکی از جاذبه‌های گردشگری ونیز است که سرتاسر شهر و تالاب تا دریای آدریاتیک قرار دارد.

 

کمپاتیل

سانتا ماریا دلا سلام

یکی از زیباترین کلیساهای ونیز که در نوک یک شبه جزیره رو به روی کاخ دوج به سمت باروک برای قدردانی از پایان طاعون در سال 1630 واقع شده‌است.

 

سانتا ماریا دلا سلام

 

مجموعه پگی گوگنهایم

مجموعه‌‌ی هنری شخصی پگی گوگنهایم در خانه سابق او در کنار کانال بزرگ در ونیز واقع شده‌است. این موزه هنرهای آمریکایی و اروپایی از نیمه اول قرن بیستم تمرکز دارد. ساختمان کم ارتفاع با دیوارهای سفید مکانی مناسب برای قرار دادن مجسمه و نقاشی‌‌های زیبا است. در این مجموعه آثار پیکاسو، براک، دالی، ارنست، کلی، ماگریت، پولاک و آثار دیگر هنرمندان است. در قسمت مجسمه سازی نیز آثار کالدر، کارو، هولزر، جاد و هپورث وجود دارد.

 

 مجموعه پگی گوگنهایم

 

گتو و موزه ابرایکو دی

در این مکان کارخانه ریخته‌گری واقع شده‌است. در سال 1516 این مکان محل یهودیان بوده و ساکنین تنها در روز می‌توانستند آنجا را ترک کنند چرا که در شب هنگام دروازه‌ها قفل شده و شب‌ها از آن‌جا محافظت می‌کنند. رو به روی میدان یک یادبود لمس کننده از پانل‌های برنزی در سال 1980 توسط آربیت بلاتس ساخته شده‌است.

 سانتا ماریا گلوریوسا دی

سانتا ماریا گلوریوسا دی واقع در ونیز با سبک ساده و بسیار زیبا، گنجینه‌های هنری فراوانی  از جمله مجسمه چوبی جان باپتیست توسط مجسمه ساز فلورانسی  در سال 1451 ، مجسمه سنت جان باپتیست بر روی ستون Capplea Cornaro توسط   Jacopo   Sansovinoدر آن واقع شده‌است.

 

سانتا ماریا

خوشمزه‌ترین غذاهای ونیز

 بیگولی در سالسا

بیگولی در سالسا یک نوع اسپاگتی است که عمدتا از پیاز و آنچوی  تشکیل شده‌ است.

 

پاستا آل نرو دی سپیا

اسپاگتی به همراه ماهی مرکب یکی از لذیذ‌ترین ترکیب‌های غذایی است.

 

موله فریت

مولچه‌ها نوعی خرچنگ سبز رنگ هستند که در زمان پوست ریزی صید می‌شوند و یکی از لذیذ‌ترین غذاهای ونیز است.

 

جگر ونیزی

این غذا جگر گوساله بریده شده‌است که با پیاز، جعفری، سیر، نمک و فلفل پخته شده‌است. و یکی از محبوب‌ترین غذاها تمام رستوران‌های ونیز است.

 

چیکتی

چیکتی یک مینی اسنک است که می‌توان از لقمه، سبزیجات ترشی، یا باکلا خامه‌ای که روی نان تست کوچک کراستینی، همرا با غذهای دریایی سرخ شده یا کبابی است.

 

 

  فرهنگ مردم ونیز

 

اکثر جمعیت ونیز میانسال است و جز آرام‌ترین جمهوری به حساب می‌آید. اکثر جوان‌ها در رستوران‌ها، موزه‌ها و فروشگاه‌های سرتاسر ونیز در حومه شهر مشغول به کار هستند. شب‌های ونیز بسیار آرام‌بخش و ساکت است به قدری که شهر متروکه به نظر می‌رسد. از طرفی بسیاری از کافه‌های اطراف دانشگاه‌ها  تا 2 بامداد مشغول به ارائه‌ی خدمات هستند. ونیزی‌ها استعداد راه اندازی کسب و کارها را دارند و دارای شخصیتی زیرک و عملی هستند. موسیقی در این شهر بسیار حائز اهمیت است و در کلیساها کنسرت‌های فراوانی با خوانندگان مطرح برگزار می‌شود.

 
راهنمای سفر به ونیز راهنمای سفر به ونیز

می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه بپرسید

Post comments
با کارشناسان ما در تماس باشید