معرفی شهر آتن

شهر آتن یکی از مهم ترین و جذاب ترین شهرهای توریستی دنیا است که سالانه مقصد سفر توریست های زیادی است. در این مقاله به معرفی جاذبه های گردشگری و بهترین مراکز خرید شهر آتن می پردازیم.

معرفی شهر آتن

ثبت درخواست مشاوره

ارســـال اطلاعاتـــــ

آتن کجاست؟

آتن نماد تمدن غرب و پایتخت کشور یونان است و تاریخ درخشان آن به بیش از 3000 سال قبل باز می گردد. این شهر تاریخی اصیل در دوران باستان کلاسیک شکوفا شد و زادگاه بزرگانی چون سقراط، پریکلس و سوفوکل بود. آتن امروز بیش از یک یادگاری از گذشته باشکوه خود، یک پایتخت شلوغ و مدرن است و برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری یونان را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری شهر آتن

آتن یکی از شهرهای تاریخی و مشهور در جهان است که در دوران یونان باستان، به عنوان مرکز فرهنگی و هنری یونان شناخته می شد. از جاذبه های گردشگری شهر آتن می‎توان به معابد و آثار باستانی این شهر تاریخی اشاره کرد.  شهر آتن به علت جاذبه های افسانه ای و پر رمز و راز تاریخی اش سالانه میزبان توریست های بسیاری از سرتاسر جهان است. برای سفر به آتن به جز جذابیت های باستانی می توانید دلایل دیگری هم داشته باشید؛ آب و هوای دلچسب بهاری در زمستان و غذاهای خوشمزه مدیترانه ای انگیزه‌ سفر به این شهر رویایی را دوچندان می کند. در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری شهر آتن می پردازیم:

 

1.آکروپولیس (The Acropolis)   

آکروپولیس که نام آن به معنای شهر مرتفع یا صخره مقدس می باشد یک بنای مهم در دوران باستان با قدمت 2500 ساله است و یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری شهر آتن و اروپای جنوب شرقی است. آکروپولیس در قرن پنجم قبل از میلاد توسط پریکلس ژنرال برجسته و تأثیرگذار آتنی به عنوان یک اثر تاریخی برای دستاورد‌های سیاسی و فرهنگی ساکنان آتن ساخته شد. این مکان دیدنی یک ارگ باستانی بر فراز شهر آتن است و تا کنون مورد بازدید بسیاری از علاقه مندان به تاریخ یونان باستان قرار گرفته است. آکروپولیس دارای چند بنای مهم دیدنی نیز هست که هرکدام از آنها جزو جاذبه های گردشگری شهر آتن بحساب می آیند.

آکروپولیس

 

2.  پارتنون (Parthenon)

معروف ترین ساختمان در مجموعه آکروپولیس، پارتنون است که در سالهای بین ۴۴۷ تا ۳۳۸ قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. این ساختمان حیرت انگیز، از مرمر سفید ساخته شده و با ستون‌های باستانی و استوارش، یکی از زیباترین ساختمان‌های باستانی در سرتاسر جهان بشمار می رود.

پارتنون

 

3.آتنا نیکه (The Temple of Athena Nike)

یکی از بهترین جاذبه های تاریخی شهر آتن معبد آتنا نیکه است که در جنوب غربی تپه آکروپلیس قرار دارد و حدود 420 سال قبل از میلاد ساخته شده است. این معبد به الهه های آتنا و نیکه که الهه های پیروزی در اساطیر یونان بودند تقدیم شد، و به شکلی پرستش می‌شد که گویا نشان‌دهنده پیروزی در جنگ بود.

 آتنا نیکه

 

4. ارکتیون (The Erechtheion)

معبد ارکتیون (ارختیون) یک معبد باستانی در شمال آکروپولیس آتن است که قدمت آن به سال‌های ۴۰۶ تا ۴۲۱ قبل از میلاد مسیح بر می گردد. این معبد که به افتخار ارکتیوس (ارختیوس) پادشاه افسانه‌ای یونان نامگذاری شده، از سنگ مرمر ساخته و در آن از شش مجسمه دختر جوان به عنوان ستون استفاده شده است.

 ارکتیون

 

5. تئاتر دیونیسوس ( Theatre of Dionysus)

اگر علاقه مند به تئاتر و هنر هستید، بازدید از آمفی تئاتر دیونیسوس را از دست ندهید. این آمفی تئاتر 2700 ساله حکایتی پر رمز و راز از نمایش های تراژدی یونانی و داستان های شنیدنی دارد. آمفی تئاتر دیونیسوس که در میان بناهای باستانی جهان بسیار پرآوازه است، در طول تاریخ میزبان هنرمندان و نمایشنامه های بنام بسیاری بوده است.  

 تئاتر دیونیسوس

 

6. موزه آکروپولیس (Acropolis Museum)  

این موزه بزرگ‌ترین موزه شهر زیبای یونان و یکی از مهم‌ترین موزه‌های جهان در رابطه با آثار مربوط به تمدن یونان باستان است. این موزه بزرگ، نزدیک به 4000  آثار باستانی یافت شده در آتن را، در خود جای داده است. اگر به آتن سفر کردید، حتما از این موزه باستانی و زیبا نیز دیدن کنید.

موزه آکروپولیس

 

7. سازه زئوس (Olympian Zeus)

این سازه که یادآور باشکوهی از تاریخ پر از افتخار یونان است، بزرگترین سازه این کشور باستانی نیز می باشد و در فهرست مهم ترین جاذبه های گردشگری آتن قرار دارد. ساخت این معبد بزرگ که در مرکز آتن قرار دارد چیزی حدود 7 قرن به طول انجامیده است! این سازه به افتخار زئوس، "Olympian" نامگذاری شده است؛ نامی که از موقعیت او بعنوان رئیس خدایان المپیا، نشات می گیرد. ساخت و ساز این سازه در قرن ششم قبل از میلاد در زمان حکومت مستبدان آتن آغاز شد، که در نظر داشتند بزرگترین معبد را در جهان باستان بسازند؛ اما تا زمان سلطنت امپراتور روم در قرن دوم پس از میلاد، حدود 638 سال پس از آن، تکمیل نشد. این سازه شامل 104ستون عظیم است و یکی از بزرگترین مجسمه های مذهبی جهان باستان را در خود جای داده است.

 

8. بازار باستانی(Ancient Agora)

بازار باستانی  آتن در بخش شمالی آکروپلیس واقع ‌شده که به ‌عنوان بخش تجاری و مرکز خرید این شناخته‌ می‌شود. شواهد قابل توجهی در قرن های 4 و 5، از مهمانخانه داری و بازرگانی زنانی وجود دارد که محصولات خود را در بازار آگورا آتن می فروختند. از محصولاتی مانند میوه، لباس، ظروف سفالی، کالاهای مذهبی و لوکس، عطر، تاج گل و روبان می توان بعنوان کالاهایی که در این بازار باستانی فروخته می شده نام برد. گفته می شود این مکان مهد دموکراسی یونان در دوره باستان بوده‌ است.

9. محله پلاکا (plaka)

محله پلاکا یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری شهر آتن و یونان است. این دهکده باستانی بهترین گزینه برای آشنایی با فرهنگ بومی یونان است. این محله با خانه های سنگی رنگارنگ، ظاهری اصیل دارد و پر از خیابان ها، رستوران ها و باغ های زیباست. به دلیل موقعیت مرکزی آن در نزدیکی آکروپولیس، دسترسی به این منطقه نیز آسان است.

محله پلاکا

 

10. تپه فیلوپاپوس ( philopappos hill)

فیلوپاپوس یکی از تپه های باستانی آتن است که در ارتفاع 147 متری واقع شده است و بعد از آکروپلیس مهم ترین تپه در آتن به شمار می رود. منظره تپه فیلوپاپوس توسط معمار یونانی دیمیتریس پیکیونیس طراحی شده است. برخی بر این باورند که نام این تپه از نام یکی از سناتورها و افراد نیکوکار آتن در آن زمان گرفته شده است. بازدید از این تپه به علاقه مندان تاریخ پیشنهاد می شود.

11. موزه‌ی بیزانس و مسیحیت (Byzantine and Christian Museum)

موزه بیزانس و مسیحیت یکی از مهم‌ترین موزه‌های مربوط به هنر بیزانسی در جهان است و آثار تاریخی گرانبهایی از مسیحیان ارتدوکس در این موزه به جای مانده است. این آثار گرانبها به دوره های مختلف شهر آتن تعلق دارد که مهم ترین آن ها متعلق به دوره بیزانتین در اوایل دوران مسیحیت است. حتی اگر به تاریخ علاقه مند نباشید، دیدن این موزه ی قدیمی وسوسه کننده خواهد بود.

موزه‌ی بیزانس و مسیحیت

 

12. موزه باستان شناسی ملی (National Archaeological Museum)

اولین موزه ملی باستان شناسی در یونان توسط فرماندار یونان، یوانیس کاپودیستریاس، در ایگینا و در سال 1829 تأسیس شد. این موزه یکی از بزرگترین موزه‌ های جهان محسوب می‌شود و غنی‌ترین مجموعه آثار باستانی یونان در سراسر جهان را در خود جای داده است. بخشی از این موزه به نمایش صنایع دستی اختصاص دارد که قدمت بعضی از آن ها به دوران نئولیتیک می رسد.

قطعا بعد از بازدید و قدم زدن در این شهر پر رمز و راز باستانی به دنبال گزینه ها ی بعدی هم خواهید بود. رفتن به مراکز خرید آتن، لذت سفر به این شهر رویایی را دو چندان می کند. در ادامه معرفی شهر آتن و جاذبه های گردشگری آن به معرفی بهترین مراکز خرید شهر آتن می پردازیم.

موزه باستان شناسی ملی

بهترین مراکز خرید آتن

بهترین مراکز خرید یونان در شهر آتن قرار دارند و قدمت بسیاری از آن ها به بیش از نیم قرن می رسد. در اینجا به معرفی برخی از این مراکز خرید می پردازیم:

1. مرکز خرید آتن (The Mall Athens)

مرکز خرید آتن در منطقه Andrea Papandreou قرار دارد و بسیار نزدیک به استادیوم المپیک است. مرکز خرید آتن، با مساحت بیش از ۵۸۰۰۰ مترمربع و بیش از ۲۰۰ فروشگاه جزو بهترین مراکز خرید یونان است. در اینجا محصولات مختلف برندهای معتبر دنیا مانند سایر مراکز خرید بزرگ در یونان، عرضه می‌شوند.

2. مرکز خرید آتن مترو مال (Athens Metro Mall)

مرکز خرید آتن مترو مال که در مقابل ایستگاه مترو Agios Dimitrios در منطقه جنوبی آتن قرار گرفته است. ازامکانات مهم این مرکز خرید ۱۵ منطقه تفریحی و سرگرمی، ۵ سینما، محوطه‌ ی مخصوص بازی کودکان سوپرمارکت، بانک و یک پارکینگ بزرگ با ظرفیت ۱۲۰۰ ماشین می باشد.

3. مرکز خرید اونیو (Avenue)

یکی از بهترین مراکز خرید آتن مرکز خرید اونیو است. این مرکز خرید میزبان بیش از ۶۰ برند مشهور در جهان است و اجناس خود را با کیفیت بالا عرضه می کند. راحتی دسترسی به برندها و کالاهای با کیفیت کار را برای خرید راحت می کند. این مرکز خرید دارای یک هایپرمارکت بزرگ نیز می باشد و به شما این امکان را می دهد که به سادگی تمامی خرید های موردنیاز خود را در این مجموعه بزرگ انجام دهید.

4. آتن میلنیوم مال (Athens Millennium Mall)

یک مرکز خرید شلوغ واقع درخیابان Pangrati است که وسعت آن حدود ۲۰ هزار مترمربع است و پارکینگی با ظرفیت ۷۵۰ ماشین دارد. این مرکز خرید با وجود بازسازی، ظاهر نئوکلاسیک قدیمی خود را حفظ کرده و نام آن در شورای بین المللی مراکز خرید ICSC ثبت شده است. این مجموعه اجناس متنوعی از برندهای محبوب جهان را دارد و دارای امکانات دیگر نظیر سوپرمارکت، پنج سالن سینما و رستوران و کافه نیز می باشد. آتن میلنیوم مال از جمله مهمترین مراکز خرید آتن است.

5. مرکز خرید گلدن هال (Golden Hall)

این مرکز خرید، یکی از  لوکس ترین و مدرن ترین مراکز خرید یونان است و دارای بیش از 133 فروشگاه و 14 فود کورت است. مشخص است که به راحتی می توانید کالای مورد نظرتان را در این مجموعه فوق العاده پیدا کنید. بعد از گردش و خرید در این مجموعه بزرگ می‌ توانید به راحتی غذای مورد علاقه خود را در یکی از فود کورت های دنج این مجموعه‌ میل نمایید.

معرفی شهر آتن و جاذبه های گردشگری آن معرفی شهر آتن و جاذبه های گردشگری آن

می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه بپرسید

Post comments
با کارشناسان ما در تماس باشید